Resultat från helgens DM-matcher

Resultat från helgens DM-matcher
06 mar
2016

I helgen spelas en hel del DM-matcher runt om i Skåne. Följ resultaten från matcherna här.

 

Fredag:

DM Herrar grp.15
19:00 Bara GoIF (6) - Torna Hällestads IF (5) 1 - 1
DM Herrar grp.19
19:00 Hallands Nations FF (6) - Rosengård FF (6) 2 - 2

Lördag:

DM Herrar grp.1
17:00 Viby IF (6) - FC New Life (R) 6 - 0
DM Herrar grp.2
14:00 Ballingslöv GoIF (6) - Edenryds IF (6) 0 - 3
DM Herrar grp.5
12:00 Ljungbyheds IF (6) - Skånes Fagerhults IF (7) 19 - 0
DM Herrar grp.6
13:00 Gantofta IF (6) - Allerums GIF (6) 7 - 0
DM Herrar grp.7
14:00 Helsingborg City FC (5) - IF Alexander den Store (6) 3 - 1
DM Herrar grp.9
15:00 Ramlösa Södra IF (5) - Stidsvigs IF/Östra Ljungby IF (6) 6 - 0
DM Herrar grp.11
13:00 Uppåkra IF (5) - Snogeröds IF (5) 1 - 5
DM Herrar grp.12
15:00 Dalby GIF (6) - NK Croatia (5) 1 - 3
DM Herrar grp.13
12:00 Gylle AIF (6) - Lunds BOIS (5) 0 - 3
DM Herrar grp.14
13:00 Klågerups GIF (6) - Heleneholms SK (6) 4 - 0
14:00 Oxie SK (5) - Lunds FF (5) 1 - 2
DM Herrar grp.15
16:00 Bunkeflo FF (5) - Seveds FK (7) 8 - 1
DM Herrar grp.16
12:00 Furulunds IK (6) - Skanör Falsterbo IF (6) 0 - 4
13:00 Skabersjö IF (5) - Södra Sandby IF (5) 3 - 1
DM Herrar grp.17
14:00 BK Skansen (6) - AIF Barrikaden (5) 3 - 2
DM Herrar grp.19
14:00 Asmundtorps IF (5) - Skegrie BK (5) 1 - 2
DM Herrar grp.20
13:00 Blentarps BK (6) - Löberöds IF (6) 1 - 5
16:15 IFK Ystad FK (5) - Harlösa IF (6) 3 - 2
DM Damer grp.1
14:00 Stehags AIF (2) - Torns IF (3) 0 - 3
DM Damer grp.2
14:00 TFK Nova Eslöv (4) - Billesholms IK (2) 0 - 10
DM Damer grp.5
14:00 DFK Borgeby 09 (4) - Furulunds IK (3) 7 - 1
DM Damer grp.6
12:00 Lunds SK (2) - Spjutstorps IF (3) 4 - 0
16:00 Hyllie IK (3) - IFK Trelleborg FK (3) 1 - 1

Söndag:

DM Herrar grp.1
19:00 Fjälkinge IF (5) - Mala IF (6)  
DM Herrar grp.2
12:00 Finja IF (6) - Skepparslöv IF (7) 3 - 1
DM Herrar grp.3
13:00 Sösdala IF (6) - Tyringe IF (6) 1 - 7
16:00 Höörs IS (5) - Ovesholms IF (5)  
DM Herrar grp.4
11:00 Billesholms GIF (5) - Croatia Helsingborg KIF (6) 0 - 8
14:00 Mörarps IF (7) - IFK Rössjöholm (6) INSTÄLLD
DM Herrar grp.5
14:30 Brunnby FF (5) - Hasslarps BK (6) 2 - 5
DM Herrar grp.6
15:00 Svedbergs GoIF (7) - Jonstorps IF FK (5) 2 - 2
DM Herrar grp.7
14:00 Stattena IF (7) - Perstorp Bälinge IK (5) 2 - 2
DM Herrar grp.8
13:00 Kullavägens BK (5) - Vallåkra IF (6) 2 - 5
15:30 Medina IF (6) - Borstahusens BK (5) 0 - 1
DM Herrar grp.9
14:00 Vikens IK (6) - Billeberga GIF (6)  
DM Herrar grp.10
12:00 BK Landora (6) - Väsby FK (6) 7 - 3
14:00 Helsingborgs AIS (5) - Härslövs IK (5) 3 - 1
DM Herrar grp.11
17:00 Hurva IF (7) - Svalövs BK (6)  
DM Herrar grp.12
14:00 Malmö Boys IF (7) - Linero IF (5) 0 - 1
DM Herrar grp.13
14:00 Arlövs BI (6) - IFK Klagshamn (5) 1 - 0
DM Herrar grp.17
14:00 Kyrkheddinge IF (6) - Stehags AIF (5) 1 - 2
DM Herrar grp.18
14:00 Vellinge IF (5) - Gislövs IF (6) 3 - 2
DM Damer grp.1
16:00 Eskilsminne IF (3) - Klippans FF (3) 3 - 0
DM Damer grp.3
14:00 Gärsnäs AIS (3) - BK Höllviken (2)  
DM Damer grp.4
15:00 Gislövs IF (4) - Vellinge IF (3) 1 - 9
DM Damer grp.5
14:00 Husie IF (2) - Janstorps AIF (3) 7 - 0
DM Damer grp.7
14:00 Lunds BK (2) - Backarnas FF (3) 6 - 0
15:00 Trelleborgs FF (4) - Oxie SK/Klågerups GIF (3) 2 - 1
DM Damer grp.8
14:00 GIF Nike (2) - Sjöbo IF (3) 1 - 1
DM Damer grp.9
13:00 Fjälkinge IF (2) - Hörby FF (3) 5 - 0
DM Damer grp.10
14:00 Lunds BOIS (2) - Tågarps AIK (4) 2 - 0
16:00 IFK Malmö FK (3) - Södra Sandby IF/Veberöds AIF (2) 0 - 0

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season