Gothia Cup: Följande lag spelar slutspel under torsdagen

Gothia Cup: Följande lag spelar slutspel under torsdagen
19 jul
2017

Det är dags för slutspel i Gothia Cup. Här är lagen som spelar slutspel under torsdagen.

 

De matcher som det står "TV" på kan du följa live genom att trycka på TV.

 

  B11 PLAY OFF A:        
09:00 SV Eichede FC Bellevue 2 Åby 4 1/16 Final  
           
  B11 PLAY OFF B:        
09:50 SV.West-Eimsbüttel Wisseltofta IF Inlag 3 1/32 Final  
10:40 Helsingborgs IF 1 Utpal Shanghvi Global School 1 Slättadamm 4 1/32 Final  
11:40 FC Bellevue 1 JSC Pitray-Olier Paris Red Åby 4 1/32 Final  
12:40 Football Academy of Jerusalem Torna Hällestad IF Kviberg 20 1/32 Final  
           
  B12 PLAY OFF A:        
08:00 Sandecja 2 Oxie SK 1 Åkeredsvallen 4 1/16 Final  
           
  B12 PLAY OFF B:        
09:50 Currie Star FC 2 Oxie SK 2 Apelsinplan 3 1/64 Final  
10:00 Torna Hällestad IF IK Zenith 1 Kviberg 9 A 1/64 Final  
10:00 Romelanda UF Munka-Ljungby IF Kviberg 9 B 1/64 Final  
11:30 Toronto High Park FC Red Bara GIF Slättadamm 2 1/32 Final TV
11:30 Sollentuna FK Högaborgs BK Slättadamm 4 1/32 Final  
13:40 Vejby IF Vinn. Sävedalens IF 2 / Norrtulls SK Inlag 7 1/32 Final  
14:20 Lunds BK 2 Vinn. Kubikenborgs IF Gul / Solängens BK 1 Kobbens IP 3 1/32 Final  
14:50 Torns IF 2 Vinn. F.C. Beirut / Jaro FF 1 Kviberg 4 1/32 Final  
           
  B13 PLAY OFF A:        
08:00 Linero IF KSV Klein-Karben 2 Inlag 4 1/32 Final  
           
  B13 PLAY OFF B:        
10:00 Högaborgs BK Ängelholms FF P04 Gröna Vallen 1/32 Final  
10:10 IFK Hässleholm Hovås-Billdal IF 2 Kviberg 2 1/32 Final TV
10:10 BK Flagg Lerkils IF Härlanda 2 1/32 Final TV
11:00 Torns IF Sävedalens IF 2 Bergsjövallen 1 1/32 Final  
11:00 Lunds SK Vallens IF 1 Apelsinplan 1 1/32 Final  
           
  B14 PLAY OFF A:        
08:00 Staffanstorps GIF 1 Örgryte IS SKF Arena 1/32 Final TV
08:00 CEF 18 Tucuman 1 Staffanstorps GIF 2 Bergsjövallen 3 1/32 Final  
08:00 IFK Knislinge Skiljebo SK Tuvevallen 2 1/32 Final  
08:00 Furulunds IK Gammelstads IF Inlag 9 1/32 Final  
08:00 Coerver Michigan Performance Academy Ystads IF FF Åby 2 1/32 Final TV
09:00 Svalövs BK IFK Österåker Inlag 9 1/32 Final  
           
  B14 PLAY OFF B:        
10:10 Footgeneration FA Algarve Åsums BK Ruddalen 1 1/32 Final TV
10:10 Breidablik 4 Anderslövs BoIK Sälöfjordsplan 1 1/32 Final  
10:10 IF Lödde 1 Scandia United SA Apelsinplan 2 1/32 Final  
11:00 Gideonsbergs IF IFK Osby Åkeredsvallen 2 1/32 Final TV
           
  B15 PLAY OFF A:        
10:40 Ljungby IF TuS Komet Arsten Åby 5 1/32 Final  
13:00 BK Höllviken Black Lyn Fotball Tuvevallen 2 1/32 Final  
13:40 Eskilsminne IF Stenkullen GoIK SKF Arena 1/32 Final TV
13:50 Åhus Horna BK Ödåkra IF 1 Slättadamm 1 1/32 Final TV
           
  B15 PLAY OFF B:        
15:20 JDFS Alberts IFK Klagshamn Inlag 2 1/32 Final  
16:00 Ödåkra IF 2 Bangalore Soccer Academy Slättadamm 3 1/32 Final  
16:10 Glumslövs FF KA Tuvevallen 2 1/32 Final  
16:10 BK Höllviken Red IF VP Uppsala Krokängsplan 1/32 Final  
           
  B16 PLAY OFF A:        
11:00 Ramlösa Södra FF Onsala BK Gamlestadsvallen 1 1/32 Final  
11:50 Hässleholms IF FBK Karlstad Tuvevallen 2 1/32 Final  
12:30 BK Flagg VfL Westercelle Mossens IP 1/32 Final  
           
  B16 PLAY OFF B:        
14:20 Torns IF FC Neumünster Zürich Kviberg 18 1/32 Final  
15:20 Lindome GIF Kvarnby IK Kviberg 22 1/32 Final  
15:20 IFK Osby Barry Comprehensive School Ruddalen 5 1/32 Final  
15:20 Eskilsminne IF Euro Sports Brasil Gröna Vallen 1/32 Final  
           
  B18 PLAY OFF A:        
11:00 Staffanstorp United 1 Partille IF Inlag 2 1/32 Final  
11:20 Bjärreds IF Azalea BK Tuvevallen 1 1/32 Final  
12:50 SK Sprint-Jeløy 1 Staffanstorp United 2 Inlag 1 1/32 Final  
           
  B18 PLAY OFF B:        
13:10 FC Rhenania Immendorf Ramlösa Södra FF Härlanda 1 1/32 Final TV
           
  G11:        
  Inga skånska lag vidare        
           
  G12 PLAY OFF A:        
08:00 Örgryte IS Vejby IF Åby 4 1/16 Final  
           
  G13 PLAY OFF A:        
08:00 Viggbyholms IK Vit BK Höllviken Sälöfjordsplan 1 1/16 Final  
08:00 Älvsjö AIK FF 2 Kullabygdens DFF Gröna Vallen 1/16 Final  
           
  G13 PLAY OFF B:        
17:20 Torna Hällestad IF Vinn. Blau-Weiß 96 Schenefeld / IFK Fjärås Kortedalavallen 1/8 Final  
           
  G14 PLAY OFF A:        
08:00 Hittarps IK FC Kuusysi 1 Åkeredsvallen 1 1/32 Final TV
08:00 Furulunds IK Westside Breakers Inlag 10 1/32 Final  
           
  G14 PLAY OFF B:        
08:00 TSV Weyhe-Lahausen IFK Klagshamn Åby 10 1/32 Final  
09:00 Täby FK Vinslövs IF Kviberg 16 1/32 Final  
12:10 IFK Osby Vinn. Roanoke Star / BK Häcken Kviberg 3 1/16 Final  
           
  G15 PLAY OFF A:        
09:00 Ryerson SC 02 Girls FC Hessleholm Kviberg 17 1/32 Final  
09:00 KFV Segeberg Hyllie IK Inlag 1 1/32 Final  
09:00 Jitex Mölndal BK Södra Sandby IF Frejaplan 1/32 Final  
10:00 Tromsø IL Åhus IF Slättadamm 1 1/32 Final TV
           
  G15 PLAY OFF B:        
13:10 Våmbs IF Vittsjö GIK Slottskogsvallen 1/32 Final  
15:30 Billesholms IK Lillehammer KFK 2 Kviberg 5 1/32 Final TV
15:40 Djurgården IF FF 2 Kullabygdens DFF 2 Lemmingvallen 1 1/32 Final  
15:50 Mjölby FC Kullabygdens DFF 1 Kviberg 11 1/32 Final  
16:00 Skultorps IF Uppåkra IF Slättadamm 1 1/32 Final TV
16:20 Veberöds AIF/Blentarps IF Hässelby SK FF Grimbo 1 1/32 Final TV
16:20 IFK Trelleborg Stryn Kobbens IP 1 1/32 Final  
           
  G16 PLAY OFF A:        
09:00 Älta IF Borgeby FK Tuvevallen 1 1/16 Final  
09:00 FC Staffanstorp Runar, IL Inlag 8 1/16 Final  
           
  G18:        
09.00 Eskilsminne IF  Scandia United SA  Prioritet Serneke Arena (Kviberg)  1/16 Final TV
           
  B15 SWE PLAY OFF A:        
10:20 Helsingborgs IF BK Häcken Grimbo 4 1/8 Final TV
10:20 Trelleborgs FF Kalmar FF Bravida Arena 1/8 Final TV
           
  B15 SWE  PLAY OFF B:        
12:40 IK Sirius FK Ängelholms FF Bravida Arena 1/8 Final  
           
  B17 Tipselit PLAY OFF A:        
09:00 AIK FF Helsingborgs IF SKF Arena 1/8 Final TV
           
  G17 PLAY OFF A:        
12:40 IF Limhamn/Bunkeflo Växjö DFF Heden 4 1/4 Final TV
16:10 AIK FF FC Rosengård Heden 4 1/4 Final TV
Taggad under

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season